Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39
2019 Chile, Argentyna z Patagonią, 05-21.11 | Zaufane biuro podróży Premium Travel Wrocław
 
 • <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Indie z Goa, plus Dubaj</h2
 • <h2>Kambodża. Pamiątki imperium khmerskiego</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2>Szanghaj. Wrota Państwa Środka</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych.</h2>
 • <h2>Hongkong. Brama Państwa Środka</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych</h2>
 • <h2>Laos. W poszukiwaniu ciszy</h2>
 • <h2>Australia z Nowa Zelandią</h2>
 • <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Armenia z Gruzją 2018 </h2>
 • <h2>Chile, Argentyna z Patagonią 2019</h2>

2019 Chile, Argentyna z Patagonią, 05-21.11

Chile, Argentyna listopad 2019, styczeń 2020

Trasa: Santiago de Chile –  Atacama – Puerto Natales – Torres del Paine – El Calafate – Ushuaia – Buenos Aires

 Zapraszam Państwa na Antypody! Podczas niezwykłej 19-dniowej podróży na drugi kraniec świata, poznają Państwo nie tylko najważniejsze atrakcje Chile, Argentyny: zapierającą dech w piersiach Patagonię , niezwykły lodowiec Perito Moreno, dziewiczą Ziemię Ognistą…ale też miejsca poza utartym szlakiem – dzielnicę Recoleta, nastrojowe Vin del Mar, urokliwe winnice chilijskie…Sporo czasu przeznaczymy na poznanie przepięknego Buenos Aires, zaskakującego Santiago de Chile….

 Program:

Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa – jeden z portów europejskich – Santiago de Chile.Dzień 2 Santiago de Chile Lądowanie w Santiago, odbiór bagażu, formalności paszportowe i…ruszmy w miasto. Pierwsza  wycieczka obejmie najciekawsze fragmenty miasta: Plaza de Armas z katedrą, dzielnicę rządową z pałacem La Moneda oraz dzielnice: Republica, Concha i Toro. Wjedziemy także na wzgórze San Cristobal, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta oraz widoki odległych pasm Andów. Kolacja powitalna w najlepszej restauracji Santiago serwującej owoce morza, ze znakomitym winem w tle…Powrót do hotelu, (ś)

Dzień 3 Santiago de Chile – San Pedro de Atacama Południowy przelot w okolice Atacamy. Transfer z lotniska Calama do San Pedro de Atacama – 2400 m n.p.m. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym Mirrador de la Tumba de Ingles z widokiem na Salara de Atacama – solnisko z imponującym widokiem na łańcuch górski Andów. W zależności od godziny przybycia, ustalimy atrakcje pobytu w San Pedro de Atacama. Powrót do hotelu.

Dzień 4  Atacama całodniowa wycieczka samochodowa po regionie pustyni Atacama. Wycieczkę zaczniemy od wizyty w Oasis de Toconao – kolonialnym miasteczko słynącym z budynków wykonanych z kamienia wulkanicznego. Następnie kontynuujemy podróż do Laguna Chaxa – Rezerwatu Flamingów, w którym zjemy pyszne śniadanie z herbatą z liści koki (wskazana do picia w tej wysokości). Następnie podążamy do małej wioski Socaire (3218 m n. p. m) z widokiem na Salar de Atacama. Podróż kontynuujemy w kierunku Piedras Rojas – Red Rocks słynnych wulkanicznych formacji skalnych. Ostatni przystanek tp Jeziora: Miscanti i Meñiques. Następnie powrót do San Pedro de Atacama. Po dotarciu do miejscowości odwiedzimy ostatnia atrakcje Valle de La Luna – Dolinę Księżycową, wejdziemy na Gran Duna – wielką wydmę, po czym będziemy uczestnikami niesamowitego spektaklu zachodzącego słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 5 Atacama Wczesnym rankiem rozpoczniemy wycieczkę do pól geotermalnych znajdujących się na wysokości 4320m np.m. Po wspaniałym spektaklu gejzerów, przejdziemy do kolejnego pola geotermalnego, w którym czas na relaks – przyjemna kąpiel. Po tych jakże miłych chwilach zaczynamy nasza podróż powrotna. Po tej wizycie powrót do San Pedro de Atacama i przelot do Santiago, transfer do hotelu i relaks…

Dzień 6 Santiago de Chile – Valparaiso Po śniadaniu, ruszamy w kierunku Doliny Casablanca. Region ten jest jednym z najbardziej znanych obszarów winiarskich w kraju, w którym produkuje się przede wszystkim Sauvignon Blanc, Chardonnay, Syrah oraz Pinot Noir. Odwiedzimy jedną winnicę, oczywiście z obowiązkową degustacją (4 rodzaje win, w tym słynne karmenere). Kolejnym miejsce będzie urokliwe miasto Valparaíso, założone w 1536 roku, a przez lata będące jednym z najważniejszych portów Wicekrólestwa Peru. Obecnie miasto znajduje się na liście UNESCO. Odwiedzimy także Vińa del Mar, miasto-ogród, które jest najpopularniejszym nadmorskim kurortem, wspaniale położonym nad Oceanem Spokojnym, oczywiście z obowiązkową przerwą na plaży. Powrót do Santiago. (ś)

Dzień 7 Santiago – Puerto Natales Przedpołudniowy transfer na lotnisko w Santiago, przelot do Punta Arenas. Dalej przejazd w kierunku Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales. (ś)

Dzień 8 Puerto Natales – Torres del Paine – Puerto Natales Po śniadania całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine. Na początku odwiedzimy Jaskinię Milodon, która zasłynęła odkryciem szczątków ogromnego leniwca. Potem wjedziemy na teren parku, gdzie zwiedzimy takie miejsca jak: Nordenskjold, Pehoé oraz Grey Lake. Zobaczymy także wodospady: Salto Chico oraz Salto Grande. Powrót do Puerto Natales. Przyroda parku narodowego jest niesamowita, a szczególnie niezwykłą jest dramaturgia krajobrazu. Powrót do hotelu i czas na zasłużony odpoczynek. (ś,o)

Dzień 9 Puerto Natales – El Calafate Śniadanie. Popołudniem przejazd do El Calafate (Argentyna). W trakcie podróży podziwiać będziemy nie tylko wspaniałe widoki gór (w kierunku Parku Narodowego Torres del Paine), ale wprawne oko wypatrzy przedstawicieli fauny andyjskiej: guanako, nandu czy też kondory. Przekraczamy granicę z Argentyną i docieramy do Calafate. Zakwaterowanie. (ś)

Dzień 10 El Calafate: lodowiec Perito Moreno Niewiele jest obszarów, które w rzeczywistości wyglądają okazalej niż na najpiękniejszych zdjęciach. Dziś zobaczymy jeden z nich – lodowiec Perito Moreno. Lodowice i sąsiednie obszary są częścią parku narodowego, chroniącego zarówno niesamowite krajobrazy Patagonii jak i unikatową faunę oraz florę. Zobaczymy zarówno sam lodowiec, mieniący się różnymi odcieniami bieli i błękitu, ale także usłyszymy

Dzień 11 EL Calafate – Ushuaia Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia (najdalej położonego miasta na południowej półkuli). Przejazd do paru narodowego Tierra del Fuego (Park Narodowy Ziemi Ognistej). Park chroni unikatowe ekosystemy lasów lenga. Powrót do Ushuaia. (ś)

Dzień 12 Ushuaia – Buenos Aires Największą atrakcją będzie rejs po Kanale Beagle (w zasadzie cieśninie oddzielającej Argentynę od Chile). Nazwa cieśniny pochodzi od okrętu, na którym Karol Darwin pływał wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej (odwiedzając między innymi Wyspy Galapagos, których fauna i flora pomogły w opracowaniu teorię ewolucji). W trakcie rejsu zobaczymy m.in. kolonie kormoranów cesarskich, uchatek patagońskich. Powrót do hotelu. (ś)

Dzień 13 Buenos Aires  Poranny transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Tego dnia sugeruję wycieczkę do miasta Tigre, położonego w aglomeracji Buenos Aires, na terenie delty La Platy. Miasto najlepiej poznać w czasie rejsu po tutejszych kanałach – to opcja fakultatywna. Jeśli nie Tigre, to proponuję spacery po centrum Buenos.

Dzień 14 Buenos Aires  Boskie Buenos – miasto, które rozpala wyobraźnie i zmysły. W trakcie całodziennej wycieczki nie tylko zobaczymy otoczony palmami główny plac miasta – Plaza de Mayo, ale także robotniczą dzielnicę La Boca. La Boca słynie z jaskrawo pomalowanych domów oraz szemranego portowego życia, jest także siedzibą słynnej drużyny – Boca Juniors. Potem przejedziemy do północnej, ekskluzywnej części miasta, z dzielnicami Retiro, Recoleta, oraz Palermo. Wieczorem udamy się na spacer urokliwymi ulicami centrum. Wieczorem poznamy nocne oblicze miasta, z tangiem w tle…  Powrót do hotelu. (ś)

Dzień 15 Buenos Aires Dzień na relaks przed długim wylotem do kraju. Alternatywą mogę być zakup w Buenos: warto nieco czasu przeznaczyć na San Telmo – słynne pchle targi – lub w bardziej ekskluzywnej dzielnicy Recoleta, gdzie nie brakuje modnych butików. popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy (ś)

Dzień 16 Warszawa Lądowanie w Warszawie o 11:50

 

Gdzie nas znaleźć

Dane kontaktowe

Premium Travel Team - Wrocław
Wysokość zabezpieczenia finansowego
215 390 PLN
Zasięg terytorialny działalności: cały świat.