• <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Indie z Goa, plus Dubaj</h2
 • <h2>Kambodża. Pamiątki imperium khmerskiego</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2>Szanghaj. Wrota Państwa Środka</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych.</h2>
 • <h2>Hongkong. Brama Państwa Środka</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych</h2>
 • <h2>Laos. W poszukiwaniu ciszy</h2>
 • <h2>Australia z Nowa Zelandią</h2>
 • <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Armenia z Gruzją 2018 </h2>
 • <h2>Chile, Argentyna z Patagonią 2019</h2>

2018 Wietnam, Kambodża, Laos , 27 października/ 13 listopada

Zapraszamy na blisko trzytygodniową wyprawę, która przybliży malownicze zakątki Azji Południowo-Wschodniej – Wietnamu, Laosu i Kambodży. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hue, Luang Prabang, Angkor Wat), ale także wypoczniemy na malowniczych plażach w okolicach Zatoki Tajskiej. Poznamy uroki Indochin tych mniej i bardziej znanych, będzie to kolejna niezapomniania wyprawa z przyjaciółmi! 

TRASA: Ho Chi Minh (Sajgon) – Delta Mekongu – Phnom Phen – Sihanouville – Angor Wat- Luang Prabang – Hanoi – Zatoka Ha Long – Ho Chi Minh (Sajgon)

Szczegółowy program:

Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa – Dubaj  – Ho Chi Minh (Sajgon),

WIETNAM

Dzień 2 Przylot do Ho Chi Minh (Sajgonu). Krótki rekonesans miast. Nocleg.

Dzień 3 Ho Chi Minh – Mekong Delta – o poranku rozpoczniemy rejs do ujścia Mekongu. Popłyniemy na wyspy znajdujące się w delcie, gdzie m.in.: zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. Nocleg spędzimy w hotelu w miejscowości Chau Doc – miejscowości przy granicy z Kambodżą.

KAMBODŻA

Dzień 4 O poranku transfer do przystani, następnie płyniemy szybką łodzi motorową do Phnom Penh (na miejscu ok. 11.30). Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta – zapoznamy się z tragiczną historią Khmerów (muzeum Tuol Sleng). Następnie zwiedzimy Pałac Królewski z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Zajrzymy też na lokalne targowisko. Nocleg w hotelu w Phnom Penh.

Dzień 5 Poranny przejazd z Phnom Penh do Sihanouville (ok. 4 h). Zakwaterowanie w nadmorskim hotelu, pięknie położonym nad Zatoką Tajską.

Dzień 6,7  Relaks na piaszczystych plażach – największą atrakcją jest tu bardzo bogata rafa koralowa i piękne piaszczyste plaże.

Dzień  8 Przejazd do Siem Reap – miasta będącego bramą do Angkor Wat. Zakwaterowanie. Spacer po tym pełnym rozrywek i klimatycznych restauracji miasteczku. Pierwsze spotkanie ze świątyniami khermskimi. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 9 Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie – Angkor Wat. Przez stulecia zapomniane porosło dżunglą a dziś uznawane jest za najwiażniejszy historyczny obiekt świata. Zwiedzimy m.in.: Angkor Wat, Ta Prom, Bayon. Nocleg w Siem Reap.

LAOS

Dzień 10 Wycieczka po Jeziorze Tonle Sap, jeziorze które w czasie monsunów zwiększa swoją powierzchnię niemal siedmiokrotnie!  Codzienne życie mieszkańców, żyjących w domach na tratwach, to niezwykły przykład symbiozy z naturą. Wieczorem przelot z Siem Reap do Luang Prabang (Laos), zakwaterowanie w hotelu w Luang Prabang,

Dzień 11 Całodniowa wycieczka pełna magii przyrody – kąpiele w cudownych wodospadach Kuang Si, z krystalicznie czystą wodą. Powrót i zakwaterowanie w hotelu w Luang Prabang.

 Dzień 12 Zwiedzanie dawnej stolicy Laosu – urokliwego miasteczka pełnego buddyjskich świątyń i francuskiej architektury. Zobaczymy m.in. Pałac Królewski, świątynie położoną na wzgórzu Pussi i najpiękniejsze pagody. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli możliwość zobaczenia pudży (obrządku) buddyjskiego (wczesnym rankiem). Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 13 Przelot z Luang Prabang do Hanoi (Wietnam), zakwaterowanie w hotelu, kolacja, wieczorny spacer w okolicach hotelu – to dzielnica pełna sklepików i restauracji. Nocleg w Hanoi.

WIETNAM

Dzień 14  Jeśli zwiedzać Hanoi to…tylko na rikszach! Zobaczymy mi.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

Dzień 15 Hanoi – Ha Long Bay (obiekt na liście UNESCO) – dwudniowy rejs z noclegiem na statku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne a także…szkołę na wodzie.  Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniki interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

 Dzień 16 Ciąg dlaszy rejsu po Zatoce Ha Long, po rejsie powrót do Hanoi, a następnie przelot z Hanoi do Ho Chi Minh (Sajgonu), zakwaterowanie w hotelu.

WIETNAM

Dzień 17 Zwiedzanie Ho Chi Minh (w tym katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego). Po południu pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezywkłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tuneli, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Powrót do Ho Chi Minh City, krótki relaks przed podróżą, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i przelot do Polski,

Dzień 18 lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych

Cena wyjazdu:

za osobę w pokoju dwuosobowym 4000 PLZ + 1999 USD przy grupie 12-14 osób

Cena obejmuję:

- przeloty:

  – międzynarodowe: 1) Warszawa – Sajgon, Sajgon – Warszawa, 2) Siem Reap – Luang Prabang, 3) Luang Prabang – Hanoi,

 – lokalne: Hanoi – Saigon (Vietnam Airline)

wymienione w programie rejsy statkiem (2 dni po Zatoce Ha Long, nocleg na statku z posiłkami) i wycieczki łodzią,

- wycieczki wymienione w programie,

- wszystkie bilety wstępu,

- zakwaterowanie w hotelach 3,5 i 4* w pokojach 2-osobowych

- lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski,

- śniadania oraz inne posiłki zgodnie z programem (każdego dnia obiadokolacja, plus lunch w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long),

- rejsy po Mekongu (w tym przepłynięcie szybką łodzią z Sajgonu do Phnom Phen),

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

Cena nie obejmuję:

- innych posiłków niż wymienionych w programie oraz napojów do posiłków,

- ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie,

- lunchów (ok. 8- 10 USD/ posiłek), poza rejsem po Zatoce Ha Long,

- zwyczajowych napiwków 60 USD (15 dni x 4 usd na kierowca i przewodnika)/ osobę oraz wydatków natury prywatnej,

- wiz: (Kambodża 30 USD, Wietnam ok. 280 zł, Laos 40 USD),

Gdzie nas znaleźć

Dane kontaktowe

Premium Travel Team - Wrocław
Wysokość zabezpieczenia finansowego
215 390 PLN
Zasięg terytorialny działalności: cały świat.