Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39
2018 marzec, Meksyk | Zaufane biuro podróży Premium Travel Wrocław

2018 marzec, Meksyk

Dwa tygodnie w kraju tequili i znakomitej kuchni. W czasie wyjazdu zwiedzimy nie tylko interesującą stolicę – Mexico City, ale goście poznamy niezwykłe kultury Zapoteków, Majów czy też Azteków. Nie zabraknie krąbrengo stanu Chipas, w którym do niedawna walczył słynny Subcomendante Marcos. Na koniec  relaksowne dni w przepięknej miejscowości Playa Del Carmen. 

Program wycieczki: 

 DZIEŃ 1. Przelot do Meksyku, przez jeden z europejskich portów,

DZIEŃ 2: Śniadanie. Zwiedzimy Bazylikę  Matki Bożej z Guadalupe, w tym Starą i Nową Bazylikę, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Następnie przejedziemy do strefy archeologicznej w (ważny ośrodek religijny i polityczny Azteków). W Teotihuacan zobaczymy świetnie zachowane budowle: Piramidę Księżyca oraz Piramidę Słońca  (jedna z większych piramid na świecie). Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mexico City.

 DZIEŃ 3: Przejazdy: ok. 130 km Śniadanie. Spacer po centralnym placu Mexico City, Placu Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki (Narodowy) ze sławnymi muralami Diego Riviery. Następnie przejedziemy do urokliwej dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody” – dzielnica znana jest z największego targu kwiatów. Szczególną  atrakcją będzie rejs gondolami, z muzyką mariachi w tle. Obiad na łodziach. Przejazd w kierunku zwanego „miastem aniołów” Puebla. Nocleg.

DZIEŃ 4: Przejazdy: ok. 340 km Śniadanie. Spacer po urokliwym, postkolonialnym mieście Puebla: Katedra, Plaza de Armas, Tutejszy targ znany jest z tradycyjnych wyrobów takich jak ceramika talavera i słodyczy; następnie zwiedzimy piękną Kaplicę Różańcową. Z Puebla pojedziemy urokliwą drogą do Oaxaca. Oxaca to kolejny przykład dobrze zachowanej zabudowy kolonialnej, tutaj odwiedzimy miejscowy targ – w tym sklep z wyrobami czekoladowymi. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

DZIEŃ 5: Przejazdy: ok. 350 km Śniadanie. Na początek zwiedzimy położone na wzgórzu, najważniejsze miasto Zapoteków – Monte Alban. Następnie przejedziemy do wioski Santa Maria del Tule, w której gdzie rośnie największe drzewo obydwu Ameryk  (z rodziny cypryśników). Potem zwiedzimy fabrykę produkującą mezcal, lokalny trunek z agawy (robak w zestawie). Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

 DZIEŃ 6: Przejazdy: ok. 360 km Śniadanie. Tego dnia czeka nas podróż przez Chiapas, jedne z najpiękniejszych stanów meksykańskich. Zatrzymamy się przy Kanionie Sumidero, po którym przepłyniemy szybkimi łodziami (ściany kanionu mają do 1000 metrów wysokości). Okolice kanionu zamieszkują krokodyle, małpi i liczne ptaki. Następnie zwiedzimy kościółek w San Juan Chamula, który łączy elementy chrześcijańskie i szamańskie. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

 DZIEŃ 7: Przejazdy: ok. 200 km Śniadanie. Zwiedzimy San Cristóbal, kóre jest stolicą Chiapas, zwanego „indiańskim” stanem. Dalsza trasa to przejazd krętymi drogami, pośród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów w Parku Narodowym Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 8:Przejazdy: na miejscu Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przepłynięcie motorówkami (około godziny) po rzece Usumacinta do małej, znajdującej się w tropikalnej dżungli strefy archeologicznej Yaxchilan, która słynie ze świetnie zachowanych rzeźb. Będzie też czas na orzeźwiającą kąpiel oraz relaks przy Wodospadach Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 9:Przejazdy: ok. 480 km Śniadanie. Tego dnia zwiedzimy jedną z najbardziej tajemniczych i najlepiej zachowanych stref archeologicznych Majów w Palenque, (co ciekawe, opuszczoną w X wieku), w tym  Świątynia Inskrypcji (z zewnątrz), Pałac Królewski. Dalej wjeżdżamy na Półwysep Jukatan i jedziemy wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do urokliwego kolonialnego miasta Campeche (wpisane na listę UNESCO), krótko zwiedzamy miasto. Kolacja i nocleg w Uxmal.

DZIEŃ 10: Przejazdy: ok. 80 km Śniadanie. Rano zwiedzamy Uxmal – jedną z piękniejszych pod względem architektonicznym miast Majów, w planie m. in.:  Piramida Wróżbity, tzw. Klasztor Mniszek, boisko do gry w pelote, Pałac Gubernatora. Następnie przejedziemy nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Tutaj przesiadamy się na łodzie, przepływamy przez namorzynowe tunele, szukając flamingów i innych ptaków. Następnie krótki relaks na plaży i ruszamy do stolicy Jukatanu – Meridy. Kolacja i nocleg w Meridzie.

DZIEŃ 11: Przejazdy: ok. 320 km Śniadanie. Przejazd do urokliwego Izamal, zwanego “żółtym miastem. W czasach Majów było to jedno z największych miast imperium. Największą atrakcją dnia będzie jednak miasto wpisane na listę UNESCO, Chichen Itza, w którym zwiedzimy Piramidę Kukulkana, Świątynie Czaszek oraz Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Następnie jedziemy do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DNI 12-13: Wypoczynek w formule all inclusive.

DZIEŃ 14-15: Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún, przelot do Mexico City i wylot z Meksyku.

Poza utartym szlakiem:  

  • relaksowne dni w przepięknej miejscowości Playa Del Carmen, położonej z dala od zgiełku Cancun,
  • śniadanie w dżunglli wśród azteckich ruin,
  • bliskie spotkania z mariachci przy Placu Garibaldi, połączone z degustacją tequli, mezcala i….pameli,
  • udział w pradawnej ceremonii (Majowie) przygotowania napoju na bazie kakao
Cena: 2300 USD + 3000 PLZ, szczegóły wyprawy dla zainteresowanych prześlemy drogą mailową. Cena zawiera wszystkie koszty (nie ma ukrytych fakultetów, napiwków itp.)

Gdzie nas znaleźć

Dane kontaktowe

Premium Travel Team - Wrocław
Wysokość zabezpieczenia finansowego
215 390 PLN
Zasięg terytorialny działalności: cały świat.