Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39

Warning: Declaration of WpLatteCommentWalker::end_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker_Comment::end_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/impression/AIT/Framework/WpLatte/WpLatteCommentWalker.php on line 39
Archiwa: NAJBLIŻSZE WYPRAWY | Zaufane biuro podróży Premium Travel Wrocław

Zapraszamy już na kolejną wyjazd „Skacząc w szkockiej kracie”. W języku gaelickim whiskey to uisge beatha – woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. Zapraszam aby poznać kraj, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bliska. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów a później wśród rozległych wrzosowisk północy…

 Propozycja wyjazdu do Szkocji, termin 12.09.2019  – 19.09.2019

1. Dzień 12.09.19 – Przelot z Wrocławia o godzinie 6:20 (na lotnisku spotykamy się 5:15) na międzynarodowe lotnisko w Edynburgu. Planowany przylot o 07:45. Przejazd pod zamek św. Andrzeja i ruin katedry św. Andrzeja w St Andrews. Kolacja w hotelu i nocleg w okolicach Caingorm.

2.Dzień 13.09.19 – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie zamku Glamis, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego „Makbeta”. Kolejną atrakcją będzie zwiedzania Destylarni Edradour w Pitlochry. Następnie wizyta w Zamku Urquhart (jeśli nie zdążmy przełożymy ją na kolejny dzień). Dalej jedziemy wzdłuż Loch Ness, a następnie odbywamy godzinny rejs po jeziorze. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus. Dla chętnych spacer nad J. Loch Ness.

3.Dzień 14.09.19 – śniadanie w hotelu, dalej przejazd na Wyspę Skye. Obejrzymy zamek Eilean Donan Castle (z zewnątrz). Zatrzymamy się w stolicy wyspy – Portree. Kolejnym punktem będzie Glenfinnan, z urokliwym wiaduktem i pięknymi widokami. Ufamy się także na trekking, widoki – równe nowozelandzkim. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus.

4. Dzień 15.09.19 – krótka wizyta w destylarni Ben Nevis. Potem jedziemy piękną widokową trasą przez Park Narodowy Glen Coe, przystanek przy szczytach gór tzw. Three Sisters. Przejazd na zamek Stirling (jeden z największych, najważniejszych i najpiękniejszych w  Szkocji) – zwiedzanie zamku.  Dalej przejazd do Glasgow – hotel, zakwaterowanie, obiadokolacja.

5 Dzień 16.09.19 Zwiedzanie Glasgow: katedra św. Mungo. Udamy się także, na  spacer po George Street. Odwiedzimy także Muzeum gry na Dudach. Nie zabraknie czasu na zakupy – Glasgow to szkocka stolica zakupów. Wieczorem powrót do hotelu.

6. Dzień 17.09.19 – Rankiem przejazd do Glenkinchie – krótki spacer w destylarni, połączony z degustacją. Dalej przejazd do Edynburga, zwiedzanie zamku edynburskiego. Zakwaterowanie. Następnie spacer w centrum miasta, w czasie którego podziwiać będziemy nie tylko wspaniale podświetlony zamek ale także malownicze zaułki stolicy Szkocji.  Potem udamy się do jednego z lokalnych pubów i rozpoczniemy tzw. pub crawling, czyli edukacyjne wizyty w pubach, poświęcone nie tylko poznawaniu rożnych rodzajów piw, ale przed wszystkim pierwszej ocenie narodowego trunku Szkotów, czyli whiskey. Nocleg.

7. Dzień 18.09.19 – Śniadanie w hotelu. Nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie niezwykłej trasy zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną, czyli J. K. Rowling.Popołudniem zwiedzanie Edynburga:  Spacer Royal Mile do starego miasta, następnie do Lawnmarket, dalej do High Street i do Parlamentu Sguare. Nie ominiemy także niezwykłego Muzeum Szkotów – będzie okazja aby poznać wkład Szkotów w kulturę światową, a przede wszystkim w rozwój Rewolucji Przemysłowej.

8. Dzień 19.09.19 około 6:15 transfer na lotnisko – powrót do Polski, wylot z Edynburga o 8:20, przylot do Wrocławia o 11:40. Zakończenie programu

Cena wyjazdu:

 • 4 799 zł/ osobę (przy grupie minimum 12 osób),

Cena obejmuję:

 • przelot na trasie Warszawa – Edynburg, Glasgow – Warszawa,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*i 4*oraz w Bed and Breakfast (sprawdzone miejsca),
 • 6 x szkockie śniadania, 3 obiadokolacje,
 • opiekę doświadczonego polskiego pilota :),
 • wstępy do obiektów: Glaims Castle, Edradour Distillery, Glenkinchie Distillery,  Edinburgh Castle, Stirling Castle, rejs po J. Loch Ness, Urquhart Castle, Ben Nevis Distillery, ubezpieczanie,

Cena nie obejmuje:

 • - napiwków,
 • - napojów do kolacji,

– dodatkowych posiłków,

1 jap fuji small

03.11 Dzień 1 Warszawa, spotkanie na lotnisku o 12.00 następnie przelot na trasie Warszawa – Tokio, bezpośrednio. Wylot 3 listopada o 14:40,

04.11 Dzień 2 lądowanie w Tokio 04.11 o 09.10, przejazd do stolicy Japonii, czas na pierwsze spotkanie z Nippon –  zobaczymy między innym świątynie Asakusa, zrobimy pierwsze zakupy na ulicy Nakamise. Transfer do hotel i czas na wypoczynek po długim locie.

05.11 Dzień 3 Tokio (ś,o): Dzień z niezwykłym Tokio – przejazd do Tokyo Metropolitan Building, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Następnie dzielnica wysokościowców Shinjuku. Dalej zwiedzanie kompleksu świątynnego poświęconego pamięci cesarza Meii. Zatrzymamy się także przed Pałacem Cesarskim, a także zwiedzimy ogrody cesarskie.  Kolacja w jednym w wieżowców Tokyo – spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej.  Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

06.11 Dzień 4 Kyoto (ś,o): Rankiem wykwaterowanie (duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kyoto) i jedziemy shinansenem, ze średnią prędkością 280 km/ h.  Dzień w  Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Odwiedzimy świątynie Heian Jingu, Kiyomizu… a także stare miasto Kyoto. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów, jest kwintesencją japońskiej estetyki.  W Kyoto wieczorem spacer po dzielnicy gejsz i maiku – Gijo. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

07.11 Dzień 5  Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii. Następnie przejazd do Higashiyama, tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni Kiyomizu-dera.  Wracając do Kyoto odwiedzimy także Muzeum Sake, w którym będzie czas na degustację sake oraz tradycyjnego wina japońskiego robionego ze śliwek. Powrót do hotelu w Kyoto.

08.11 Dzień 6  Kyoto – Nara- Osaka (ś,o): Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu posągiem Buddy, a także świątynie Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolicy japońskiej kuchni i centrum zakupowej kraju. Udamy się na główną ulicę miasta -Shinsaibashi – oraz na lokalny targ Kuromon Ichiba (jeśli czas pozwoli). Wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Nocleg w Osace.

09.11 Dzień 7 Osaka – Hiroshimy (ś,o): Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Małe bagaże zostawimy w pokoju, a następnie dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów.  Nocleg w Hiroszimie.

10.11 Dzień 8 Hiroshimy – Osaka (ś,o): Rano wycieczka na Miyajimę, wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Powrót do Osaki, kolacja i nocleg,

11.11 Dzień 9: Osaka – Atami. Rankiem przejazd shinkasenem w okolice do Atami. Atami jest miejscowością położną nam Morzem Japońskiem, jest popularna w wśród Japończyków, a turyści zagraniczni z rzadka tu wpadają a szkoda.  Zatrzymamy się w małym hoteliku, śpimy na tatami, a szczególną atrakcją są gorące źródła i łaźnia onsen. Nocleg w hotelu.

12.11 Dzień 10: Mount Fuji – Hakone – Shizuoka (ś,o): w pierwszej kolejności zwiedzimy Park Narodowy Fuji. Jeśli warunki pogodowe będą dobre, dotrzemy do piątej stacji G. Fuji – ponad chmurami. Jeśli nie, to atrakcji na pewno nie zabraknie. Będziemy w Dolinie Owakudani. Odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska, udamy się także na rejs po J. Ashi. Jeśli wjazd na 5tą stację się nie uda, wjedziemy kolejką na wulkan Hakone. Wieczorem przejazd do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, następnie Tokyo by night – dla chętnych.

13.11 Dzień 11: Śniadanie. Całodzienny wyjazd pociągiem do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w Tokio.

14.11 Dzień 12 Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem a dalej przejazd autobusem do Kamakury, stolicy Japonii od 1185 do 1333 roku. Zwiedzimy zespół świątynno-ogrodowy Hasedera. Natomiast na obiad wybierzemy się do Enoshimy, słynącej z pięknych ogrodów i świątyń.

15.11 Dzień 13 Ostatni dzień na Tokio: Odaiba, Harajuku, Shibuya – czas na ostatnie zakupy, powrót do hotelu.

16.11 Dzień 14: Tokio (ś): transfer na lotnisko i przelot do kraju o 10:55 , lądowanie w Warszawie o 14.40

Cena to: 13 500 zł/ osobę,

Cena obejmuje

- przeloty:

- Warszawa –Tokio, Tokyo – Warszawa,

- transport dużych bagaży między miastami (Tokyo – Kyoto, Kyoto – Hiroshima, Hiroshima – Tokyo), w czasie przejazdów shinkansenem,

- przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje),

-wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie,

-zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4 *,

-lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski,

-ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż w Signal Iduna,

-transport na miejscu

-wyżywienie: śniadania oraz obiady/ kolacje (2 posiłki w ciągu dnia),

-składka w wysokości 15 zł/ osobę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 


Trasa:  Auckland  – Waitomo – Rotorua – Wellington – Picton – Lodowiec Fox – Queenstown – Te Anau – Dunedin  Sydney (Australia) – Manly Katoomba – Cairns- Kuranda – Ayers Rock – P.N. Kata Tjuta-Uluru – Sydney

ZOSTAŁY 3 MIEJSCA!

Wracam na Antypody! Podczas niezwykłej 23-dniowej podróży na drugi kraniec świata,  poznają Państwo najważniejsze atrakcje Wyspy Północnej i Południowej Nowej Zelandii takie jak Jaskinie Waitomo, źródła geotermalne Rotorua, formacje geologiczne – Waiotapu i Waimangu, Park Narodowy Fiordland i Zatokę Milford Sound. Faktycznie i praktycznie przejedziemy całą Nową Zelandię z Północy na Południe, co pozwoli na dokładne poznanie tego fascynującego regionu.

W Australii, dla odmiany, sporo czasu przeznaczyliśmy na poznanie przepięknego Sydney: zarówno autobusem, promami a także pieszo. W Cairns, jakże by inaczej  – cały dzień spędzimy w czasie rejsu po Wielkiej Rafie Koralowej, udamy się także do Kurandy, osady znajdującej się na terenie australijskich lasów deszczowych. Obowiązkowym punktem programu zwiedzania Australii będzie zachód i wschód słońca w Urulu (Ayers Rock), miejsca-ikony, którą przyciąga od tysięcy lat swoją tajemniczością i magiczną mocą. Wspomnienia z ostatniej wyprawy: DSC_0981

Szczegółowy program:

Nowa Zelandia

Dzień 1,2 przelot przez Dubaj do Auckland (Nowa Zelandia)

Dzień 3 Auckland  –  przejazd do hotelu; dalej zwiedzanie miasta  w tym spacer w okolicach Góry Eden, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto oraz port.  Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Hotel:  Ascotia off Queen/ podobny

Dzień 4 Auckland  –  Piha – Auckland, zwiedzanie wioski historycznej Howick, następnie przejazd na plaże Piha (znaną z filmu Fortepian). Rejs po Zatoce Wysp.  Powrót do hotelu. Hotel:  Ascotia off Queen/ podobny

Dzień 5 Auckland  – Waitomo – Rotorua zwiedzanie Jaskiń Waitomo, dalej przejazd poprzez bogate, rolnicze tereny rejonu Waikato, a następnie dotrzemy do Rotorua, tam czas na kąpiele w źródłach geotermalnych. Hotel:   Accolade Lodge Motel / podobny

Dzień 6 Rotorua  –  Waiotapu, zwiedzanie niezwykłych formacji geologicznych – Waiotapu & Waimangu, przejazd nad jeziora: Zielone, Niebieskie i Tarawera. Hotel:  Accolade Lodge Motel/ podobny

Dzień 7 Rotorua  –  Wellington tego dnia czeka nas długi przejazd (450 km) do stolicy Nowej Zelandii, ale widoki wynagrodzą trudy podróży; kompleks budynków parlamentu (dawna siedziba rządu), kościół św. Pawła. Hotel:  Bay Plaza Hotel/ podobny

Dzień 8 Wellington  –  Picton – Nelson na początek wielką atrakcją będzie rejs promem na Wyspę Południową – w czasie przekraczania Cieśniny Cooka szczególnie pięknie prezentują się Alpy Południowe. Dalej jedziemy z Picton do Nelson. Hotel:  Aloha Lodge/ podobny

Dzień 9 Nelson  –  Lodowiec Fox –  w pierwszej części dnia przejdziemy wzdłuż Morza Tansmana, następnie dotrzemy do Parku Narodowego Papamoa i dalej w okolice nowozelandzkich lodowców (podejdziemy pod jeden z nich – Fox lub Franz Josef; tego dnia, lub kolejnego o poranku). Hotel:  JAG Escape Franz Alpine Retreat/ podobny

Dzień 10 Queenstown  W godzinach porannych wyjazd do Queenstown, nocleg i czas wolny w stolicy sportów zimowych NZ.  Hotel: Copthorne Hotel & Apartments Queenstown Lakeview/ podobny

Dzień 11 Queenstown  – Milfor Sound – Te Anau z Queenstown jedziemy do Park Narodow Fiordland i rejs po Milford Sound, a następnie wzdłuż Jeziora Wakatipu do Te Anau.Hotel:  Shakespeare House Bed and Breakfast / podobny

Dzień 12 Te Anau  –  Dunedin Przejazd z Te Anau, wzdłuż Zatoki Curio do Dunedin. Hotel:  Hulmes Court Bed And Breakfast/ podobny

Dzień 13  Dunedin Zwiedzanie Dunedin, jednego z pierwszych miast założonych w NZ przez kolonistów z Europy; przelot do Sydney Dunedin – Sydney Hotel:  Cremorne Point Manor/ podobny

AUSTRALIA

Dzień 14 Sydney  całodzienne zwiedzanie miasta – autobusem, promem, pieszo: Zatoka Manly, Opera, Ogród Botaniczny,  następnie przejazd na słynną Bondi Beach.  Hotel:  Cremorne Point Manor/ podobny

Dzień 15 Sydney  –  Blue Mountains, całodzienna wycieczka do Katoomba (Góry Błękitne), wizyta w Featherdale Wildlife Park, w którym zobaczymy najważniejszych przedstawicieli endemicznej fauny Australii.  Hotel:  Cremorne Point Manor/ podobny

Dzień 16 Sydney  –  Cairns, Przelot, w Cairns spacer nad Marine w Cairns,  przejazd  na lotnisko Hotel:  Cairns Queens Court/ podobny

Dzień 17 Cairns  –  Całodzienna wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (w cenie rejsu możliwość pływania z rurką – snorkeling oraz lunch). Przystanek na jednej z koralowych wysepek (Green Island), relaks na plaży, spacer wokół wyspy i pływanie w Oceanie Spokojnym. Po południu powrót do Cairns.Hotel:  Cairns Queens Court/ podobny

Dzień 18 Cairns  –  całodzienna wycieczka do Kurandy – wioski tematycznej znajdującej się na terenie lasów deszczowych. Dotrzemy tam pociągiem z Cairns (25 km), następnie jedziemy gondoli, z której zobaczymy piękną panoramę wybrzeża oraz lasów deszczowych. Powrót do Cairns. Hotel:  Cairns Queens Court/ podobny

Dzień 19 Cairns – Ayers Rock (Przelot), po przylocie i zakwaterowaniu wycieczka do  Urulu, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca przy tym niezwykłym symbolu kultury Aborygenów. Hotel:  Emu Walk Apartments/ podobny

Dzień 20 Urulu  – dzień rozpoczniemy wschódem słońca nad Urulu, a następnie przelot Ayers Rock – Sydney, zakwaterowanie w hotelu w Sydney, Hotel:  Cremorne Point Manor/ podobny

Dzień 21 – ostatni dzień w Australii, czas na zakupy, spacery po stolicy Australii, wypoczynek przez powrotnym lotem do kraju; opcjonalnie wycieczka do Oceanarium (38 AUS). Przejazd na lotnisko, a następnie  przelot do Dubaju.

Dzień 22/ 23 Dubaj – Warszawa

Cena wyjazdu za osobę w pokoju dwuosobowym w hotelach 3*** i 4*** przy grupie 10-12 osób: 21 500, 00 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przeloty z Polski przez Dubaj i wewnętrzne w Australii i Nowej Zelandii liniami Emirates,
 • przejazdy  busem – w NZ kierowca jest jednocześnie przewodnikiem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*-4*,
 • pokoje 2-osobowe (lub apartamenty dla 4 osób, z dwoma niezależnymi sypialniami),
 • opłaty za bilety wstępu,
 • usługi polskojęzycznego pilota w Australii i Nowej Zelandii (leci z grupą z Polski) oraz miejscowych przewodników,
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • wyżej wymieniony program turystyczny (BEZ UKRYTYCH FAKULTETÓW!) oraz ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW),
 • opłaty lotniskowe,

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • obiady i kolacje (orientacyjna cena to 15-25 USD/ posiłek),
 • wstępy do Oceanarium w Sydney,

Termin: 2019 – 17.06.19 – 25.06.19, 16-24.09

W czasie wyjazdu poznamy niezwykłe miejsca Izraela i Palestyny. Poza aspektami religijnymi,  postaramy się objaśnić niezwykle skomplikowaną współczesną sytuację regionu. Nie zabraknie czasu na relaks zarówno nad Morzem Martwym jak i na śródziemnomorskich plażach Tel Avivu. Program wyjazdu obejmuje m. in.: zwiedzanie Betlejem (Groty Narodzenia i Bazyliki Narodzenia Pańskiego), Morze Martwe, Qumran (słynne zwoje), zwiedzanie Jerozolimy oraz Tel Avivu, Nazaretu oraz Tyberiady. Na pewno będzie to niezwykła podróż!

Tel Aviv – Nazaret – J. Galilejskie – Betlejem – Jerozolima – Rzeka Jordan – Morze Martwe – Cezarea -Tel Aviv – Morze Śródziemne – Jaffo

Szczegółowy program:

Dzień 1 Spotkanie na lotnisku w Warszawie, a następnie wylot do Izraela – lot bezpośredni. Wylot lotem rejsowym – LOT:  22:55 Warszawa (WAW) – 03:45 Tel Awiw (TLV)

Dzień 2  Przejazd z lotniska w Tel Avivie do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po długim locie, następnie śniadanie  – zwiedzanie Betlejem – Grota Narodzenia i bazylika Narodzenia Pańskiego. Powrót i z Kolacja i nocleg w Betlejem.

 Dzień 3 Po śniadaniu śniadaniu przejazd do Jerycha – tam, w najstarszym mieście świata, zatrzymamy się na śniadanie. Podjedziemy także w miejsce chrztu Jezusa, znajdujące się nad rzeką Jordan na pograniczu Jordanii i Izraela. Przejazd nad Morze Martwe i kąpiel w najbardziej zasolonym zbiorniku świata. Woda jest tak słona, że utopić się nie sposób – ba, można nawet leżąc na plecach  przeczytać ulubioną książkę. Popołudniem przejedziemy do Betlejem, tam późnym popołudniem zakwaterowanie, następnie obiadokolacja.

Dzień 4 Z samego rana  Popołudniem przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna (Pater Noster, Bazylika Wszystkich Narodów znajdująca się przy Getsemani – Ogród Oliwny). Zwiedzanie Jerozolimy: dzielnica muzułmańska, żydowska, w tym Ściana Płaczu (Kotel). Dalej przejdziemy w okolice meczetu Al Aksa (w tym miejscu znajdowała się Świątynia Salomona). Dalej stare miasto w Jerozolimie – dzielnica chrześcijańska (Golgota). Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5 Dzień zasłużonego odpoczynku. Zatrzymamy się w Jaffo, aby podziewać wspaniale odrestaurowane fragmenty starego miasta. Przerwa na obiad.  Następnie panoramiczny przejazd przez Tel Aviv. Popołudniem zatrzymamy się na kąpiele na jednej z piękniejszych plaż świata – plaży w Tel Avivie. Powrót do Betlejem.

 Dzień 6  Cd. zwiedzania Jerozolimy: wizyta w Yad Vashem, czyli instytucji której celem jest to aby nie zaginęła pamięć o ofiarach Shoah. Następnie udamy się do Ein Karim.  Spacer w okolicach Bramy Jaffo, w tym pobyt w Wieczerniku i Dzielnicy Ormiańskiej. Powrót i nocleg w Betlejem

Dzień 7 Śniadanie, następnie wykwaterowanie z hotelu. Jedziemy do Galilei. Kolejnym szczególnym miejscem będzie Góra Karmel, związana z prorokiem Eliaszem. Następnie zwiedzimy Cezaree, czyli najlepiej zachowane miasto z czasów starożytnych na terenie Izraela, w której spędzimy około dwóch godzin. Następnie dotrzemy w okolice Tyberiady,

Dzień 8 Z rana udamy się do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu. Dalej pojedziemy na Górę Tabor, czyli miejsce Przemienienia Pańskiego. Następnie udamy się na rejs po Jeziorze Galilejskim, przejeżdżając koło Góry Błogosławieństw i Kafarnaum. Powrót do hotelu w okolicach Tyberiady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

Dzień 9 nocy wykwaterowanie z hotelu w nocy. Następnie pojedziemy  na lotnisko w Tel  Avivie i powrót do kraju (05:05 Tel Awiw (TLV) 08:05 Warszawa (WAW)

W cenie: 3200 zł/ osobę:

Cena obejmuje:

 • przelot Warszawa – Tel Aviv – Warszawa ,
 • 2 noclegi w okolicach Tyberiady i 6 noclegów w Betlejem w dobrym hotelu *** z plusem  (plus z uwagi na wielkość pokoi i czystość),
 • śniadania i obiady/ obiadokolacje,
 • świetnego przewodnik polskojęzycznego,
 • wszystkie przejazdy na miejscu, klimatyzowany autokarem/ busem,
 • wyżej wymieniony program turystyczny oraz ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, CP i bagaż),
 • opłaty lotniskowe,

Cena nie obejmuje:

 • napiwki na miejscu – ok. 25 usd/os.
 • dojazdu na lotnisko,
 • biletów wstępu,

Poza utartym szlakiem:
– wieczorne zwiedzanie Jerozolimy,
– śniadanie w lokalnej knajpce w Betlejem,
– najlepszy falafel w Jaffie,

Cena: 3200 PLZ Cena zawiera wszystkie koszty, poza napiwkami oraz biletami wstępu (30 USD)

 

 

Chile, Argentyna listopad 2019, styczeń 2020

Trasa: Santiago de Chile –  Atacama – Puerto Natales – Torres del Paine – El Calafate – Ushuaia – Buenos Aires

 Zapraszam Państwa na Antypody! Podczas niezwykłej 19-dniowej podróży na drugi kraniec świata, poznają Państwo nie tylko najważniejsze atrakcje Chile, Argentyny: zapierającą dech w piersiach Patagonię , niezwykły lodowiec Perito Moreno, dziewiczą Ziemię Ognistą…ale też miejsca poza utartym szlakiem – dzielnicę Recoleta, nastrojowe Vin del Mar, urokliwe winnice chilijskie…Sporo czasu przeznaczymy na poznanie przepięknego Buenos Aires, zaskakującego Santiago de Chile….

 Program:

Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa – jeden z portów europejskich – Santiago de Chile.Dzień 2 Santiago de Chile Lądowanie w Santiago, odbiór bagażu, formalności paszportowe i…ruszmy w miasto. Pierwsza  wycieczka obejmie najciekawsze fragmenty miasta: Plaza de Armas z katedrą, dzielnicę rządową z pałacem La Moneda oraz dzielnice: Republica, Concha i Toro. Wjedziemy także na wzgórze San Cristobal, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta oraz widoki odległych pasm Andów. Kolacja powitalna w najlepszej restauracji Santiago serwującej owoce morza, ze znakomitym winem w tle…Powrót do hotelu, (ś)

Dzień 3 Santiago de Chile – San Pedro de Atacama Południowy przelot w okolice Atacamy. Transfer z lotniska Calama do San Pedro de Atacama – 2400 m n.p.m. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym Mirrador de la Tumba de Ingles z widokiem na Salara de Atacama – solnisko z imponującym widokiem na łańcuch górski Andów. W zależności od godziny przybycia, ustalimy atrakcje pobytu w San Pedro de Atacama. Powrót do hotelu.

Dzień 4  Atacama całodniowa wycieczka samochodowa po regionie pustyni Atacama. Wycieczkę zaczniemy od wizyty w Oasis de Toconao – kolonialnym miasteczko słynącym z budynków wykonanych z kamienia wulkanicznego. Następnie kontynuujemy podróż do Laguna Chaxa – Rezerwatu Flamingów, w którym zjemy pyszne śniadanie z herbatą z liści koki (wskazana do picia w tej wysokości). Następnie podążamy do małej wioski Socaire (3218 m n. p. m) z widokiem na Salar de Atacama. Podróż kontynuujemy w kierunku Piedras Rojas – Red Rocks słynnych wulkanicznych formacji skalnych. Ostatni przystanek tp Jeziora: Miscanti i Meñiques. Następnie powrót do San Pedro de Atacama. Po dotarciu do miejscowości odwiedzimy ostatnia atrakcje Valle de La Luna – Dolinę Księżycową, wejdziemy na Gran Duna – wielką wydmę, po czym będziemy uczestnikami niesamowitego spektaklu zachodzącego słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 5 Atacama Wczesnym rankiem rozpoczniemy wycieczkę do pól geotermalnych znajdujących się na wysokości 4320m np.m. Po wspaniałym spektaklu gejzerów, przejdziemy do kolejnego pola geotermalnego, w którym czas na relaks – przyjemna kąpiel. Po tych jakże miłych chwilach zaczynamy nasza podróż powrotna. Po tej wizycie powrót do San Pedro de Atacama i przelot do Santiago, transfer do hotelu i relaks…

Dzień 6 Santiago de Chile – Valparaiso Po śniadaniu, ruszamy w kierunku Doliny Casablanca. Region ten jest jednym z najbardziej znanych obszarów winiarskich w kraju, w którym produkuje się przede wszystkim Sauvignon Blanc, Chardonnay, Syrah oraz Pinot Noir. Odwiedzimy jedną winnicę, oczywiście z obowiązkową degustacją (4 rodzaje win, w tym słynne karmenere). Kolejnym miejsce będzie urokliwe miasto Valparaíso, założone w 1536 roku, a przez lata będące jednym z najważniejszych portów Wicekrólestwa Peru. Obecnie miasto znajduje się na liście UNESCO. Odwiedzimy także Vińa del Mar, miasto-ogród, które jest najpopularniejszym nadmorskim kurortem, wspaniale położonym nad Oceanem Spokojnym, oczywiście z obowiązkową przerwą na plaży. Powrót do Santiago. (ś)

Dzień 7 Santiago – Puerto Natales Przedpołudniowy transfer na lotnisko w Santiago, przelot do Punta Arenas. Dalej przejazd w kierunku Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales. (ś)

Dzień 8 Puerto Natales – Torres del Paine – Puerto Natales Po śniadania całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine. Na początku odwiedzimy Jaskinię Milodon, która zasłynęła odkryciem szczątków ogromnego leniwca. Potem wjedziemy na teren parku, gdzie zwiedzimy takie miejsca jak: Nordenskjold, Pehoé oraz Grey Lake. Zobaczymy także wodospady: Salto Chico oraz Salto Grande. Powrót do Puerto Natales. Przyroda parku narodowego jest niesamowita, a szczególnie niezwykłą jest dramaturgia krajobrazu. Powrót do hotelu i czas na zasłużony odpoczynek. (ś,o)

Dzień 9 Puerto Natales – El Calafate Śniadanie. Popołudniem przejazd do El Calafate (Argentyna). W trakcie podróży podziwiać będziemy nie tylko wspaniałe widoki gór (w kierunku Parku Narodowego Torres del Paine), ale wprawne oko wypatrzy przedstawicieli fauny andyjskiej: guanako, nandu czy też kondory. Przekraczamy granicę z Argentyną i docieramy do Calafate. Zakwaterowanie. (ś)

Dzień 10 El Calafate: lodowiec Perito Moreno Niewiele jest obszarów, które w rzeczywistości wyglądają okazalej niż na najpiękniejszych zdjęciach. Dziś zobaczymy jeden z nich – lodowiec Perito Moreno. Lodowice i sąsiednie obszary są częścią parku narodowego, chroniącego zarówno niesamowite krajobrazy Patagonii jak i unikatową faunę oraz florę. Zobaczymy zarówno sam lodowiec, mieniący się różnymi odcieniami bieli i błękitu, ale także usłyszymy

Dzień 11 EL Calafate – Ushuaia Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia (najdalej położonego miasta na południowej półkuli). Przejazd do paru narodowego Tierra del Fuego (Park Narodowy Ziemi Ognistej). Park chroni unikatowe ekosystemy lasów lenga. Powrót do Ushuaia. (ś)

Dzień 12 Ushuaia – Buenos Aires Największą atrakcją będzie rejs po Kanale Beagle (w zasadzie cieśninie oddzielającej Argentynę od Chile). Nazwa cieśniny pochodzi od okrętu, na którym Karol Darwin pływał wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej (odwiedzając między innymi Wyspy Galapagos, których fauna i flora pomogły w opracowaniu teorię ewolucji). W trakcie rejsu zobaczymy m.in. kolonie kormoranów cesarskich, uchatek patagońskich. Powrót do hotelu. (ś)

Dzień 13 Buenos Aires  Poranny transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Tego dnia sugeruję wycieczkę do miasta Tigre, położonego w aglomeracji Buenos Aires, na terenie delty La Platy. Miasto najlepiej poznać w czasie rejsu po tutejszych kanałach – to opcja fakultatywna. Jeśli nie Tigre, to proponuję spacery po centrum Buenos.

Dzień 14 Buenos Aires  Boskie Buenos – miasto, które rozpala wyobraźnie i zmysły. W trakcie całodziennej wycieczki nie tylko zobaczymy otoczony palmami główny plac miasta – Plaza de Mayo, ale także robotniczą dzielnicę La Boca. La Boca słynie z jaskrawo pomalowanych domów oraz szemranego portowego życia, jest także siedzibą słynnej drużyny – Boca Juniors. Potem przejedziemy do północnej, ekskluzywnej części miasta, z dzielnicami Retiro, Recoleta, oraz Palermo. Wieczorem udamy się na spacer urokliwymi ulicami centrum. Wieczorem poznamy nocne oblicze miasta, z tangiem w tle…  Powrót do hotelu. (ś)

Dzień 15 Buenos Aires Dzień na relaks przed długim wylotem do kraju. Alternatywą mogę być zakup w Buenos: warto nieco czasu przeznaczyć na San Telmo – słynne pchle targi – lub w bardziej ekskluzywnej dzielnicy Recoleta, gdzie nie brakuje modnych butików. popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy (ś)

Dzień 16 Warszawa Lądowanie w Warszawie o 11:50

 

  Zapraszam Państwa do legendarnej Gruzji oraz Armenii. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem a przede wszystkim smakować wspaniałą kuchnię.

Dzień 1 wylot z Warszawy do Tbilisi

Dzień 2 Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, następnie śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, zaglądamy do wytwórni koniaków (aby ochłonąć po wczesnym przylocie) i poznajemy pierwszy smak Kaukazu – mocnego jak gruziński charakter koniaku. Następnie najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie Sioni, Metekhi.  Późnym popołudniem wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy, gdzie zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze w Polsce oraz pomnik Matki Gruzji. Wieczorem kolacja oraz spacer ulicami starówki.

 Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę.  Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi; miasto położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny, było pierwszym bastionem, ostrzegającym przed inwazją z Persji. Obiad w lokalnej restauracji, połączonej z degustacją win, czyli drugi smakiem pogranicza Europy i Azji.  Wieczorem wracamy do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi

Dzień 4 Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Tego dnia poznamy także kolejny smak kuchni gruzińskiej - pierożki khinkali, które są kwintesencją gruzińskiej maestrii kulinarnej. Potem dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Kolejny dzień spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys, m. n.p.m. Nocleg w Gudauri.

Dzień 5 Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku Piątego spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Powrót do Tbilisi.

 Dzień 6 Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mtskhety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Samtavro. Następnie odwiedzimy Gori – a tam muzeum największego tyrana w historii, człowieka potwora, którego krwawe rządy, jak policzył Norman Davis, kosztowały świat setki milionów istnień ludzkich. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon, którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Smak Szóstego to mała degustacja najlepszych win gruzińskich, w tym Kvanchakary. Później zwiedzimy jeszcze skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Nocleg w Batumi.

Dzień 7 Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu. Dla chętnych wizyta w urokliwym Ogrodzie Botanicznym, z którego pięknie widać M. Czarna oraz lokalny targ, na którym można kupić legendarną sól swanecką oraz smakowite owoce. Nocleg w Batumi.

Dzień 8 Po śniadaniu pojedziemy zwiedzić Batumi. Zatrzymamy się w jednej z wytwórni herbat – dumie socjalistycznej republiki gruzińskiej – aby zobaczyć legendarne „herbaciane pola Batumi” gdzie wykonamy brawurowo utwór Filipinek – Batumi. Nocleg w okolicach Bordżomi.

 Dzień 9 Przejazd w kierunku Bordżomi. Udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej, tym razem smak siódmy nie każdemu może odpowiadać. Nocleg w okolicach Bordżomi.

Dzień 10 Przejazd z Bordżomi do Rabati. W Rabati znajduje się ogromna twierdza z trzynastego wieku, zbudowana aby chronić państwo przez atakami wrogich sąsiadów. Przejazd na granicę z Amenią. W drodze odwiedzimy słynne kamienne miasto Wardzia. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 11 Z samego rana krótkie, panoramiczne zwiedzania stolicy Armenii, czyli Kaskadę, Plac Republiki oraz Park Zwycięstwa.  Następnie przejazd d klasztoru Khor-Virap. Kolejnym miejscem będzie ormiański odpowiednik Watykanu – Echmiadzin – z najstarszym na świecie kościołem, katedrą zbudowaną w latach 301–303 oraz siedzibą zwierzchnika kościoła ormiańskiego. Obejrzymy także imponujące ruiny katedry w Zwartnoc oraz niezwykły kościół Świętej Ripsime.  Powrót do Erewania. Kolejny wieczorny spacer, z fajką wodną w tle (dla chętnych). Kolacja i nocleg.

Dzień 12 Z Przejazd do Areni, stolicy wina w Armenii. Areni jest szczególnie popularne wśród kierowców z Iranu, którzy kupują tutaj nie tylko wino z owoców grnatu, ale także okowitę z brzoskwiń i moreli…. Nocleg w Areni, poprzedzony wizytą i degustacją w najsłynniejszej ormiańskiej winnicy.W okolicach Areni odwiedzimy także słynny klasztor Noravank, którego urokliwe okolice porównywane są do jordańskiej Petry.

Dzień 13 Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych, mającej ponad 2 tysiące lat. Kolejnym niesamowitym obiektem, będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard, malowniczo wkomponowanym w okoliczne góry, słynący z relikwii św. Andrzeja oraz Jana. Tutaj skosztujemy czurczele, robione z pełnych słońca winogron.  Dalej przejazd do Tbilisi.

Dzień 14 Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w: – sprawdzonych hotelach 3***  4 999,00 przy grupie 12 osób,

W cenie:

– przelot Polska – Gruzja – Polska,

– noclegi na miejscu w Gruzji i Armenii,

– śniadania i kolacje z napojami alkoholowymi,

– wszystkie przejazdy na miejscu,

– smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki,

– niespodzianki i atrakcje dodatkowe,

– wycieczki na miejscu i wstępy,

Dodatkowo płatne:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego,
 • wydatki osobiste,
 • przejazd na lotnisko w Warszawie,
 • ewentualny przelot na trasie Batumi – Tbilisi,

Termin: 26.06 – 03.07 2018

Zapraszam Państwa  do legendarnego Sakartwelo (Gruzji). Gruzja to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę, w szczególności wspaniałe górskie krajobrazy oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem i degustować wspaniałe potrawy. Solą tej ziemi są ludzie , którzy od tysięcy lat mimo często wrogiego sąsiedztwa, licznych zawirowań historycznych zachowali swoją tożsamość, a przede wszystkim odrębność kulturową i religijną. 

Szczegółowy program:

Dzień 01.09 Wylot z Warszawy o 22:35 (zbiórka 2 godziny przed wylotem), lądowanie w Tbilisi o 4:05, przejazd do hotelu i zakwaterowanie

Dzień 2.09  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, następnie śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, zaglądamy do wytwórni koniaków (aby ochłonąć po wczesnym przylocie) i poznajemy pierwszy smak Kaukazu – mocnego jak gruziński charakter koniaku. Następnie najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie Sioni, Metekhi.  Późnym popołudniem wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy, gdzie zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze w Polsce oraz pomnik Matki Gruzji. Wieczorem kolacja oraz spacer ulicami starówki.

Dzień 3.09  Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę.  Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi; miasto położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny, było pierwszym bastionem, ostrzegającym przed inwazją z Persji. Obiad w lokalnej restauracji, połączonej z degustacją win, czyli drugi smakiem pogranicza Europy i Azji.  Wieczorem wracamy do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi

Dzień 4.09  Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Tego dnia poznamy także kolejny smak kuchni gruzińskiej – pierożki khinkali, które są kwintesencją gruzińskiej maestrii kulinarnej. Potem dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Kolejny dzień spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys, m. n.p.m. Nocleg w Gudauri.

Dzień 5.09  Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku Piątego spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Powrót do Tbilisi.

Dzień 6.09  Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mtskhety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Samtavro. Następnie odwiedzimy Gori – a tam muzeum największego tyrana w historii, człowieka potwora, którego krwawe rządy, jak policzył Norman Davis, kosztowały świat setki milionów istnień ludzkich. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon, którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Smak Szóstego to mała degustacja najlepszych win gruzińskich, w tym Kvanchakary. Później zwiedzimy jeszcze skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Nocleg w Batumi.

Dzień 7.09  Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu. Dla chętnych wizyta w urokliwym Ogrodzie Botanicznym, z którego pięknie widać M. Czarna oraz lokalny targ, na którym można kupić legendarną sól swanecką oraz smakowite owoce. Nocleg w Batumi.

Dzień 8.09  Przejazd w kierunku Tbilisi przez Bordżomi. Udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej, tym razem smak siódmy nie każdemu może odpowiadać. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 9.09 Wczesnym rankiem wykwaterowanie (otrzymamy suchy prowiant na drogę), przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie o 6:35 (wylot o 4:05).

Cena wyjazdu za osobę w pokoju dwuosobowym w hotelach *** 3 299,00 PLN przy grupie 14 osób (żadnych ukrytych fakultetów, taks noclegowych, dodatków za przewodników itp.)

Cena obejmuje:

 • przelot liniami rejsowymi (LOT) na trasie Polska – Gruzja – Polska,
 • noclegi na miejscu w Gruzji w hotelach ***:
 • pokaz tańców narodowych w Tbilisi, w czasie kolacji pojawi się tamada,
 • śniadania i kolacje,
 • wszystkie przejazdy na miejscu busem,
 • smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki: degustacja 4 rodzaju wina w Kacheti,
 • przejazd kolejką linową w Tbilisi;
 • wycieczki na miejscu i wstępy,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

 Cena nie obejmuje:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wydatków osobistych,
 • napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowcy (4 USD/osobę/ dzień) – mile widziane.

 

W języku gaelickim whiskey to uisge beatha – woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów a później wśród rozległych wrzosowisk północy… Zapraszam do poznania kraju, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bardzo bliska.

Szczegółowy program:

Dzień 1– Przelot z Gdańska na międzynarodowe lotnisko w Glasgow/ lub Edynburga. Przejazd do hotelu w Edynburgu. Wieczorny spacer w szkockiej stolicy.  Nocleg.

Dzień 2 – zwiedzanie Edynburga z przewodnikiem.  Nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie spaceru zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną miasta, czyli J. K. Rowling. Następnie lunch w jednej z restauracji edynburskich, sugerujemy np. Musell Inn, słynący z owoców morza. Następnie czas na zakupy, potem kolacja.

Dzień 3 – śniadanie w hotelu, po wykwaterowaniu jedziemy do Stirling Castle. Zamek ten jest jednym z najważniejszych obiektów historycznych kraju. Tutaj pochowano William Walleca, zwanego Rob Royem, bohatera Szkotów wspaniale przedstawionego w filmie „Breveheart”. Kolejnym ciekawym miejsce będzie Destylarnia Edradour w Pitlochry, w której po raz pierwszy poznamy tajniki aqua vitae.  Wspaniałe szkocie, dzikie krajobrazy najlepiej zobaczyć z góry, dlatego kolejnym punktem będzie kolejką górską, niesamowite widoki gwarantowane! Kolacja w hotelu  i nocleg w okolicy Dufftown.

Dzień 4 – śniadanie w hotelu. Przejazd do Speyside. Po południu zwiedzanie i degustacja najsłynniejszych szkockich trunków w destylarni Dallas Dhu.  Kolejnym miastem będzie Inverness, znajdującie się nad słynnym Loch Ness. Jadąc wzdłuż jeziora, cały czas przyglądamy się niesłychanie spokojnej tafli jeziora…Może uda się wypatrzeć potwora, który ma ponoć bardzo długą szyję i dwa garby.  Dotrzemy do Zamku Urquhart, gdzie po raz kolejny usłyszymy historie o bitnych Szkotów. Przejazd do hotelu  w Fort William, kolacja i nocleg.

Dzień 5 – powrót do Edynburga, jedziemy piękną trasą z przystankami widokowymi w okolicach Glencoe oraz Loch Lomond. Transfer na lotnisko i przelot do Polski (z Edynburga/ Glasgow do Polski. Zakończenie programu

Cena wyjazdu:

– 2 499 zł/ osobę (przy grupie minimum 12 osób),

Cena obejmuje:

– zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*, położonych w centrach miast,

– 4 x szkockie śniadania,

– opiekę doświadczonego polskiego pilota,

– lokalnego polskojęzycznego przewodnika w Edynburgu,

– wstępy do obiektów: Destylarnia Dallas Du, Zamek Edinburgh, Cairngorm Mountain Railway, Zamek Urquhart, Zamek Striling,

– ubezpieczanie,

Cena nie obejmuje:

– przelotu na trasie wybrany port lotniczy (Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań)  Glasgow/  Edynburg oraz powrót (ceny wahają się od ok. 500,00 zł do 1000, 00 zł),

– napiwków,

– napojów do kolacji,

– dodatkowych posiłków,

Zapraszamy na blisko trzytygodniową wyprawę, która przybliży malownicze zakątki Azji Południowo-Wschodniej – Wietnamu, Laosu i Kambodży. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hue, Luang Prabang, Angkor Wat), ale także wypoczniemy na malowniczych plażach w okolicach Zatoki Tajskiej. Poznamy uroki Indochin tych mniej i bardziej znanych, będzie to kolejna niezapomniania wyprawa z przyjaciółmi! 

TRASA: Ho Chi Minh (Sajgon) – Delta Mekongu – Phnom Phen – Sihanouville – Angor Wat- Luang Prabang – Hanoi – Zatoka Ha Long – Ho Chi Minh (Sajgon)

Szczegółowy program:

Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa – Dubaj  – Ho Chi Minh (Sajgon),

WIETNAM

Dzień 2 Przylot do Ho Chi Minh (Sajgonu). Krótki rekonesans miast. Nocleg.

Dzień 3 Ho Chi Minh – Mekong Delta – o poranku rozpoczniemy rejs do ujścia Mekongu. Popłyniemy na wyspy znajdujące się w delcie, gdzie m.in.: zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. Nocleg spędzimy w hotelu w miejscowości Chau Doc – miejscowości przy granicy z Kambodżą.

KAMBODŻA

Dzień 4 O poranku transfer do przystani, następnie płyniemy szybką łodzi motorową do Phnom Penh (na miejscu ok. 11.30). Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta – zapoznamy się z tragiczną historią Khmerów (muzeum Tuol Sleng). Następnie zwiedzimy Pałac Królewski z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Zajrzymy też na lokalne targowisko. Nocleg w hotelu w Phnom Penh.

Dzień 5 Poranny przejazd z Phnom Penh do Sihanouville (ok. 4 h). Zakwaterowanie w nadmorskim hotelu, pięknie położonym nad Zatoką Tajską.

Dzień 6,7  Relaks na piaszczystych plażach – największą atrakcją jest tu bardzo bogata rafa koralowa i piękne piaszczyste plaże.

Dzień  8 Przejazd do Siem Reap – miasta będącego bramą do Angkor Wat. Zakwaterowanie. Spacer po tym pełnym rozrywek i klimatycznych restauracji miasteczku. Pierwsze spotkanie ze świątyniami khermskimi. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 9 Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie – Angkor Wat. Przez stulecia zapomniane porosło dżunglą a dziś uznawane jest za najwiażniejszy historyczny obiekt świata. Zwiedzimy m.in.: Angkor Wat, Ta Prom, Bayon. Nocleg w Siem Reap.

LAOS

Dzień 10 Wycieczka po Jeziorze Tonle Sap, jeziorze które w czasie monsunów zwiększa swoją powierzchnię niemal siedmiokrotnie!  Codzienne życie mieszkańców, żyjących w domach na tratwach, to niezwykły przykład symbiozy z naturą. Wieczorem przelot z Siem Reap do Luang Prabang (Laos), zakwaterowanie w hotelu w Luang Prabang,

Dzień 11 Całodniowa wycieczka pełna magii przyrody – kąpiele w cudownych wodospadach Kuang Si, z krystalicznie czystą wodą. Powrót i zakwaterowanie w hotelu w Luang Prabang.

 Dzień 12 Zwiedzanie dawnej stolicy Laosu – urokliwego miasteczka pełnego buddyjskich świątyń i francuskiej architektury. Zobaczymy m.in. Pałac Królewski, świątynie położoną na wzgórzu Pussi i najpiękniejsze pagody. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli możliwość zobaczenia pudży (obrządku) buddyjskiego (wczesnym rankiem). Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 13 Przelot z Luang Prabang do Hanoi (Wietnam), zakwaterowanie w hotelu, kolacja, wieczorny spacer w okolicach hotelu – to dzielnica pełna sklepików i restauracji. Nocleg w Hanoi.

WIETNAM

Dzień 14  Jeśli zwiedzać Hanoi to…tylko na rikszach! Zobaczymy mi.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

Dzień 15 Hanoi – Ha Long Bay (obiekt na liście UNESCO) – dwudniowy rejs z noclegiem na statku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne a także…szkołę na wodzie.  Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniki interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

 Dzień 16 Ciąg dlaszy rejsu po Zatoce Ha Long, po rejsie powrót do Hanoi, a następnie przelot z Hanoi do Ho Chi Minh (Sajgonu), zakwaterowanie w hotelu.

WIETNAM

Dzień 17 Zwiedzanie Ho Chi Minh (w tym katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego). Po południu pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezywkłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tuneli, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Powrót do Ho Chi Minh City, krótki relaks przed podróżą, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i przelot do Polski,

Dzień 18 lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych

Cena wyjazdu:

za osobę w pokoju dwuosobowym 4000 PLZ + 1999 USD przy grupie 12-14 osób

Cena obejmuję:

- przeloty:

  – międzynarodowe: 1) Warszawa – Sajgon, Sajgon – Warszawa, 2) Siem Reap – Luang Prabang, 3) Luang Prabang – Hanoi,

 – lokalne: Hanoi – Saigon (Vietnam Airline)

wymienione w programie rejsy statkiem (2 dni po Zatoce Ha Long, nocleg na statku z posiłkami) i wycieczki łodzią,

- wycieczki wymienione w programie,

- wszystkie bilety wstępu,

- zakwaterowanie w hotelach 3,5 i 4* w pokojach 2-osobowych

- lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski,

- śniadania oraz inne posiłki zgodnie z programem (każdego dnia obiadokolacja, plus lunch w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long),

- rejsy po Mekongu (w tym przepłynięcie szybką łodzią z Sajgonu do Phnom Phen),

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

Cena nie obejmuję:

- innych posiłków niż wymienionych w programie oraz napojów do posiłków,

- ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie,

- lunchów (ok. 8- 10 USD/ posiłek), poza rejsem po Zatoce Ha Long,

- zwyczajowych napiwków 60 USD (15 dni x 4 usd na kierowca i przewodnika)/ osobę oraz wydatków natury prywatnej,

- wiz: (Kambodża 30 USD, Wietnam ok. 280 zł, Laos 40 USD),

Termin: 2018  (21.11.16-04.12.16)

Zapraszam na wyprawę do niezwykłego kraju, jakim są Indie. Podróżując z Delhi do Agry zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom oraz spróbujemy miejscowej kuchni. W Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, będący jedną z turystycznych wizytówek Indii i monumentalny Czerwony Fort. Słynne Khajuraho to świątynie wzniesione pomiędzy IX a XII wiekiem, z rzeźbami sakralnymi o tematyce erotycznej. Dalej udamy się do świętego miasta Varanasi (ind. Benares), uważanego za najstarsze miasto indyjskie. W świętym mieście, święta rzeka – Ganges, miejsce oczyszczających ablucji i ceremonii kremacyjnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami starego miasta, weźmiemy udział w pudży (religijna ceremonia), a kolejny  dzień przywitamy płynąc łodzią po Gangesie. Z Waranasi polecimy na Goa, gdzie będzie czas na odpoczynek i delektowanie się pięknymi widokami.

Szczegółowy program:

 Dzień 1. WARSZAWA – DELHI Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi z przesiadką najpewniej w Dubaju lub Katarze – w obu przypadkach wylot w godzinach popołudniowych ok. 15.00.

Dzień 2. DELHI (ś, k) Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy busem do hotelu. Po wypoczynku  zwiedzanie miasta: Meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi – największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII w.,  piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii. Kolacja i nocleg w Delhi

Dzień 3. DELHI – DŹAJPUR (ś, k) 260 KM Po śniadaniu przejazd busem do Kutb Minar – wspaniałego kompleksu ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII w. Następnie przejazd do Różowego Miasta, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan. Lunch. Po południu zwiedzanie monumentalnego fortu Amer, dawnej stolicy klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. Po zwiedzaniu wizyta w emporium z biżuterią. Kolacja i nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4. DŹAJPUR  Po śniadaniu zwiedzanie Hawa Maral – Pałacu Wiatrów z koronkową fasadą oraz Kompleksu Pałacowego, rezydencji maharadży i obserwatorium astronomicznego Dźantar Mantar.  Kolacja i nocleg w Dżajpurze.

Dzień 5. DŹAJPUR  – AGRA (ś, k) 230 KM Następnie przejazd w kierunku Agry. Lunch na trasie. Zwiedzanie w trakcie przejazdu Fatehpur Sikari. Kolacja i nocleg w Agrze.

Dzień 6. AGRA (ś, k)  Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu – filigranowy Baby Tadź. Lunch. Po południu przejazd do Mathura, jednego ze świętych miast Indii, związanego z kultem boga Kryszny. Kolacja i nocleg w Agrze.

Dzień 7. AGRA – ORĆHHA – KHADŹURAHO (ś, o, k) Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszamy pociągiem do miejscowości Dźhansi a następnie busem do malowniczego miasteczka Orććha. Tutaj zjemy obiad, po którym zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do świątyni Ćhaturbhudź. Po obiedzie dalsza podróż busem do Khadźuraho. Wieczorem możliwość obejrzenia lokalnych, tradycyjnych tańców. Kolacja i nocleg w Khadźuraho.

Dzień 8. KHADŹURAHO  – WARANASI (ś, k)  Rano zwiedzimy słynne, przepiękne hinduskie świątynie mające tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami, w tym również o treści  erotycznej, znanymi z Kamasutry. Popołudniem przejazd do Parku Narodowego Panna (3 godzinne Jeep Safari). Kolacja i nocleg w Khadźuraho.

Dzień 9. WARANASI (ś, o)    Śniadanie, czas na relaks. Po południu przejazd na lotnisko i lot do Waranasi. Transfer do hotelu lub bezpośrednio na ceremonię aarti nad rzeką Ganges. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach. Marzeniem każdego hindusa jest śmierć właśnie w tym mieście i wrzucenie prochów do świętego Gangesu. Kolacja i nocleg w Waranasi.

Dzień 10. WARANASI (ś, o)   Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie wkrótce po dostąpieniu nirwany. Po południu wizyta w warsztacie tkackim, gdzie powstają słynne sari z Waranasi. Lunch. transfer na lotnisko i przelot na Goa. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg na Goa.

Dzień 11. GOA (ś, o, k) Po śniadaniu czas wolny. Kolacja i nocleg na Goa.

Dzień 12. GOA (ś, k) Po śniadaniu zwiedzanie Starego Goa, dawnej stolicy portugalskich wschodnich kolonii, wpisanego na listę UNESCO. W bazylice Bon Jesus znajdują się prochy świętego Franciszka Xaviera. Po zwiedzaniu rejs łodzią. Lunch. Kolacja i nocleg na Goa.

 Dzień 13. GOA (ś, k) Po śniadaniu czas wolny. Kolacja i nocleg na Goa.

 Dzień 14. GOA – Delhi – Warszawa (ś, k) Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Dubaju, 

Dzień 15. Całodzinne zwiedzanie Dubaju (ś, k), 

Dzień 16. powrotny do Warszawy.

Cena wyjazdu za osobę w pokoju dwuosobowym w hotelach 4**** i 5***** - 4500 zł/ osobę + 2000 USD (przy grupie 10 -12 osób),

Cena obejmuje:

– zakwaterowanie w hotelach 4*i 5* bardzo dobrego standardu, w pokojach dwuosobowych,

– śniadania w formie bufetu

– kolacje w formie bufetu, obiady zgodnie z programem w hotelach i restauracjach,

– transfery oraz zwiedzanie klimatyzowanych autobusem,

– podatki i opłaty za drogi oraz parkingi,

– przejazd pociągiem na trasie Agra-Jhansi

– lokalnych przewodników w Delhi, Agrze, Dźajpurze, Orććha, Khadźuraho, Waranasi, Kalkucie i na Goa,

– bilety wstępu do obiektów opisanych w programie,

– udział w ceremonii aarti i rejs łódką w Waranasi, rejs łodzią na Goa,

– bilety lotnicze na trasie 1) Warszawa-Delhi-Warszawa, 2) Khadźuraho – Waranasi, 3) Waranasi – Goa, 4) Goa – Delhi,

– opiekę polskojęzycznego pilota w trakcie całego wyjazdu,

– ubezpieczenie,

Cena nie zawiera:

– napojów do posiłków,

– napiwków (ok. 40 usd/os.)

Gdzie nas znaleźć

Dane kontaktowe

Premium Travel Team - Wrocław
Wysokość zabezpieczenia finansowego
215 390 PLN
Zasięg terytorialny działalności: cały świat.