• <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Indie z Goa, plus Dubaj</h2
 • <h2>Kambodża. Pamiątki imperium khmerskiego</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2>Szanghaj. Wrota Państwa Środka</h2>
 • <h2> Peru. W poszukiwaniu inkaskich skarbów</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych.</h2>
 • <h2>Hongkong. Brama Państwa Środka</h2>
 • <h2> Galapagos. Szlakiem Wysp Zaczarowanych</h2>
 • <h2>Laos. W poszukiwaniu ciszy</h2>
 • <h2>Australia z Nowa Zelandią</h2>
 • <h2> Australia z Nowa Zelandią </h2>
 • <h2>Armenia z Gruzją 2018 </h2>
 • <h2>Chile, Argentyna z Patagonią 2019</h2>

2016 Gruzja i Armenia, 09 – 21 czerwca

Termin: 09 czerwca – 21 czerwca 2016

 Zapraszamy Państwa  do legendarnego Sakartwelo oraz Armenii. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa – do dziś toczą spór, które z nich jako pierwsze przyjęło chrześcijaństwo. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę, w szczególności wspaniałe górskie krajobrazy oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem i degustować wspaniałe potrawy. Solą tej ziemi są ludzie – Gruzini i Ormianie, którzy od tysięcy lat mimo często wrogiego sąsiedztwa, licznych zawirowań historycznych zachowali swoją tożsamość, a przede wszystkim odrębność kulturową i religijną. 

Szczegółowy program:

Dzień 1 Wylot z Warszawy o 23.25

Dzień 2 Wczesnym rankiem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, następnie śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi – z samego zaglądamy do wytwórni koniaków, oczywiście z możliwością degustacji. Późnym popołudniem wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy i zobaczymy kościół starszy niż wszystko co mamy w Polsce. Wieczorem spotkanie z tamadą, kolacja  (do każdej kolacji jedno piwo lub wino dla wszystkich w cenie). Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do „kraju winnego”  Kachetii. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzamy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi. Położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny gwarantuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służyło jako pierwszy bastion w czasie inwazji z Persji. Następnie ruszamy do winiarni, gdzie będziemy mieli obiad i degustacja 4 najlepszych win Gruzji. Wieczorem wracamy do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 Przejazd na granicę w Sadakhlo. Po przekroczeniu granicy Gruzji z Armenią jedziemy do klasztoru Haghpat, obiektu na liście UNESCO. Kolejną atrakcję będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech Kanionie Ashtarak. Przejazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu, kolacja z muzyką na żywo.Nocleg w Erewaniu.

Dzień 5 Krótkie, panoramiczne zwiedzania stolicy Armenii. Następnie przejazd do klasztoru Khor-Virap. Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem. Powrót do Erewania i nocleg.

Dzień 6 Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym niesamowitym obiektem, będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard. Przejazd nad Jezioro Sevan, które znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m., będąc największym zbiornikiem słodkiej wody w Armenii. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, przejazd na granicę Armenii i Gruzji. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 7 Tego dnia po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Przejazd do Gudauri dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i rodzą się wojny….Nocleg w Gudauri.

Dzień 8 Po wschodzie słońca pojedziemy na wycieczkę samochodami terenowym w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku Drugiego napijemy się czaczy – gruzińskiego samogonu. A w ramach Smaku Trzeciego zaliczymy warsztaty z kuchni gruzińskiej – będziemy sami robić najsłynniejsze pierożki khinkali. Nocleg w Gudauri.

Dzień 9 W drodze do Bordżomi odwiedzimy odwiedzimy Gori – muzeum Stalina, największego tyrana w historii, człowieka potwora, którego krwawe rządy, jak policzył Norman Davis, kosztowały dziesiątki milionów istnień ludzkich. Jednocześnie na tyle przebiegłego polityka, że ani Roosevelt ani Churchill nie poznali jego prawdziwej natury… Obejrzymy dom, w którym się urodził, carski wagon (z zewnątrz), którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Później zwiedzimy jeszcze skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem.Nocleg w Bordżomi.

Dzień 10 Z samego rana udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej. Dalej przejazd z Bordżomido do Batumi. Popołudniem – plażowanie nad Morzem Czarnym. Nocleg w Batumi.

Dzień 11 Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu. Nocleg w Batumi.

Dzień 12 Po śniadaniu pojedziemy do legendarnego Batumi. Zatrzymamy się w jednej z wytwórni herbat – dumie socjalistycznej republiki gruzińskiej – aby zobaczyć legendarne „herbaciane pola Batumi” gdzie wykonamy brawurowo utwór Filipinek – Batumi. Wieczorem przelot do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 13 Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie 6:35.

Cena wyjazdu za osobę w pokoju dwuosobowym w hotelach 4**** – 5 900,00 przy grupie 12-14 osób

Cena obejmuje: 

– przelot liniami rejsowymi (LOT) na trasie Polska – Gruzja – Polska,

– noclegi na miejscu w Gruzji i Armenii w hotelach 3*** i 4****,

– śniadania i kolacje z napojami alkoholowymi (w limicie)

– wszystkie przejazdy na miejscu busem,

– smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki,

– niespodzianki i atrakcje dodatkowe,

– wycieczki na miejscu i wstępy,

– ubezpieczenie KL, NNW i bagaż – wersja plus,

 Cena nie obejmuje:

– dopłaty do pokoju jednoosobowego,

– wydatków osobistych,

– napiwków,

Gdzie nas znaleźć

Dane kontaktowe

Premium Travel Team - Wrocław
Wysokość zabezpieczenia finansowego
215 390 PLN
Zasięg terytorialny działalności: cały świat.